Ortak Vicdan ve Ortak Akıl

Ortak vicdan bizi parka çağırdı, ortak akıl bizi orada tuttu, partiyi bunlar kurdu.

Kültür ve İletişim Ağı

"Parti" sözcüğü yetmez. Aynı zamanda, kültür ve iletişim ağıyız.

www.ortakmeydan.com

Kendi sosyal ağımız var. Doğrudan demokrasi burada. Şu an sadece üyelerimize, yakında tüm Türkiye'ye.

1
1

Ortak Vicdan ve Ortak Akıl

“Hepimiz” En Doğrusunu Biliyoruz

Yıllardır bize ezberletilen bazı cümleler vardır. “Bizi yönetenler”, “Başımızdakiler”, “Büyüklerimiz” ve benzer bir çok kavram. Bunların hepsi, kitleler üzerinde baskı kurmaya çalışan eski otoriter zihniyetin yaptırım cümleleridir.

Hükümet, “halkı” değil “devleti” yönetmek üzere kurulur, halk tarafından verilen yetkidir. Daha ötesi olamaz.

Bir apartman yöneticisi, apartman sakinleri tarafından seçilip, apartmanın sorunlarıyla ilgilenir. Evlerin içine girip insanların ne yediğine, ne içtiğine, nasıl giyineceğine, kaç çocuk yapacağına, kime oy atacağına karışamaz. Yetki alanı bellidir. Aynı şey devlet yöneticileri ve adayları için de geçerlidir.

Aynı apartman yöneticisi, görüşlerine göre, bazı dairelere daha yakın davranıp, başkalarına düşman olamaz, adil olmak ve herkese eşit mesafede durmak zorundadır. “Merkez üstü” olmak zorundadır. Apartman için en doğrusunu sadece bir kişi bilemez. Peki 76 milyonluk bir ülke için en iyisini bir kişi bilebilir mi?

Gezi Partisi ortak akla ve vicdana inanır. Vicdanınla gel, aklını koy ki, en doğrusunu bulalım.

NASIL GELEBİLİRİM?

Kültür ve İletişim Ağı

GEZİ, PARTİYE SIĞAR MI?

Tabii ki Sığmaz…

Gezi Partisi bu yüzden bir iletişim ve çalışma ağı şeklinde tasarlandı. Herkesin otonom yapılara kendini entegre edebileceği ve her üyenin kendi görüşünü bildirebileceği şekilde. Gezi Partisi’nin hali hazırdaki sistem partilerinin hiç biriyle en ufak bir benzerliği bulunmamaktadır.

Gezi Partisi dayanışma ruhunu taşır. Toplumsal sorunlarla ilgilenir. Siyasi rant sistemi partilerinin uyguladığı ayrıştırma politikalarını uygulamaz. Birlik ve bütünlüğü sağlamaya çalışır.

İnsanlar oy pusulası değildir.

Gezi Partisi yeni bir lisan, yeni bir kültür oluşturmaya çalışıyor. Doğuyu, batıyla, kuzeyi, güneyle bağlayıp yepyeni bir uzlaşma platformu yaratıyor. Her görüşten ve inançtan insan kavga etmeden, beraber geleceği inşa ediyor.

Toplumu ilgilendiren kararların, toplumsal uzlaşı ile ortaya çıkması gerektiğini düşündüğümüz için, tüm kesimlerin temsilcilerini Gezi Partisi çatısı altında toplamaya çalışıyoruz. Hepimiz aynı masada oturmadan tepeden inme bir politika belirlemek istemiyoruz. Ülkenin programını hep beraber yazacağız.

Geleceğin siyasetini tüm dünyada Gezi Partisi başlatıyor.

www.ortakmeydan.com

Gezi Partisi’nin kendi sosyal ağı Ortak Meydan siyasette bir ilk.

ORTAK MEYDANDA

NELER VAR?

Ortak Meydan popüler sosyal medya ağlarının tüm özelliklerini taşımanın ötesinde başka özelliklere de sahiptir. Dosya paylaşabilir, dosyalarınızı etiketleyebilir, blog yazabilir, özel gruplar ve sayfalar açabilirsin. Ama en önemli modülü tabii ki “Halk Sandalyesi”dir. Kuruluşunun daha altıncı ayında doğrudan demokrasiyi Türkiye’de ilk uygulamaya başlayan siyasi parti olmak Gezi Partisi’nin gururudur.

Gezi Partisi kuruluş bildirgesinde vaat ettiği doğrudan demokrasiyi, teknolojik imkanlar sunarak, partinin ana felsefesi yapma sözünü gerçekleştirmiştir. Diğer tüm sözlerini tutacağı gibi…

[button open_new_tab=”true” color=”Accent-Color” size=”large” url=”http://www.ortakmeydan.com” text=”MEYDANA GEL”]

Sosyal Medyada Takip Et

Facebook

Twitter

“Gel, Gezi’yi tüm ülkeye anlatalım…”